Menu

whatsappSAĞLIK SİGORTASI

Özel Sağlık Sigortası Artık Korona Tedavisini Karşılıyor!

Dünyayı esareti altına alan korona virüsün Türkiye’de de görülmesi ile birlikte hem özel hastaneler hem de devlet hastanelerinin pandemi hastanesi olarak ilan edilmesi özel sağlık sigortası şirketlerinin korona tedavisini karşılayıp karşılamadığı ile ilgili soruların sorulmasına neden olmuştu. Korona virüsün hem dünyada hem de Türkiye’de korkutucu bir hal alması ile birlikte pek çok kişi korona virüs testinin ve tedavisinin özel sağlık sigortası kapsamında olup olmadığı ile ilgili araştırma içerisine girmektedir.

Korona virüsün ilk görüldüğü dönemlerde korona virüs testi ve tedavisi özel sağlık sigortası kapsamında değildi. Ancak artık özel sağlık sigortası olan kişiler özel hastanelerde korona virüs testinden ve korona virüs tedavisinden faydalanabilecekler. Bu kapsamda korona virüs testi yaptıran ve testin pozitif çıkması durumunda tedavi görecek olan kişilerin özel hastanelere ücret ödemesine gerek kalmayacak.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası, kişiye özel olan hazırlanan bir sigorta türüdür. Hastalık ve kaza sonucunda meydana gelen sağlık giderlerinin karşılanabilmesi için hazırlanan özel sağlık sigortası, belirlenen şartlar ve konular dahilinde kişilerin sağlık masraflarını karşılamaktadır. Bu kapsamda özel sağlık sigortasının son derece faydalı bir sigorta türü olduğundan bahsedebiliriz. Üstelik yakın zamanda özel sağlık sigortası kapsamına giren korona virüs testi ve tedavisi ile özel sağlık sigortası çok daha faydalı bir hale gelmiştir.

Hemen Arayın

Hızlı çözüm için bizi arayın...

Hızlı çözüm için whatsapp ile iletişime geçin...